Bulk için protein tozu

BULK DÖNEMİNDE GEREKLİ OLAN PROTEİN İHTİYACINIZI KARŞILAMALISINIZ

Bulk kas yapma döneminde alınması gereken kilo olarak nitelendirilmektedir. Bulk çalışmalarındaki amaç ise kas yapma hızını arttırarak olabildiğince hızlı bir kas elde etmektir. Özellikle ektomorf bir vücut yapısına sahip olan bireyler ince bir yapıya sahip olmakla beraber zor kilo alma özelliğini taşırlar. Bu nedenle aldıkları kalori ve beslenme şekillerine özen göstermeleri gerekmektedir. mezomorf ve endomorf vücut tipine sahip bireylerinde ihtiyaç duyduğu Bulk döneminde dikkat edilen proteinler, karbonhidratlar ve vücudun gerekli miktarda taşıması gereken yağ dengesini sağlamak adına protein tozlarından yararlanılmaktadır.

Bulk protein tozları içerisinde %68 oranda bir karbonhidrat içerirken %30 oranında da protein içererek günlük karşılanması gereken miktara güçlü bir destek sağlamaktadır. Dengeli bir şekilde alınmak istenilen besinlerin dengesini sağlayan bu protein tozları antrenman öncesi ve sonrası şeklinde bir alımla tüketilmektedir. Genellikle başlangıç seviyesi, orta seviye ve ileri seviye kullanım şekilleriyle kullanılan Bulk protein tozları su ya da süt ile karıştırılarak tüketilmektedir. Proteinler vücudun yapı taşları önemini taşıdığı için yeni kasların oluşumunda vücut bu protein kaynaklarından yararlanarak meydana geleceğinden dolayı günlük olarak yeterli miktarda doğru bir protein alımını gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Gün içerisinde eşit olarak vücudunuza dağılımını sağlamada Bulk protein tozları oldukça yardımcı olmaktadır. Genel olarak hayvansal gıdalar alımını tercih etmeniz gereken proteinlerinizi tekbir kaynak üzerinden tüketmemeniz gerekmektedir. Karbonhidrat alımınıza dikkat etme gereğiniz ise çok yüksek yoğunluklu egzersizlerde gerekli olmasıdır. Bu nedenle Bulk döneminde fazla yağlanmadan uzak kalma oranınızı dengede tutmuş olursunuz.

Sahip olduğunuz vücut ağırlığınızın ihtiyacı olan protein miktarını eşit parçalara dağılım gerçekleştirerek 4 ila 6 saat aralığıyla her öğünde yaklaşık olarak 30 ila 40 gr hayvansal protein içeren 4 öğünde bir yemek seçimi ideal olarak değerlendirmektedir. Protein sentezlenmesinde, kas kütlesi oluşumunda katkı sağlayan protein tozlarıyla sağlıklı şekilde vücudunuzun ihtiyaçlarına cevap vererek elde etmek istediğiniz çalışma performansını Bulk dönemi ihtiyacını karşılamış olursunuz.  Bilinçli kullanıcı olmanız adına gerekli bilgileri deneyimli kişilerden elde edebilirsiniz.

 

Bu makalemizi okuduğunuzda bulk döneminde nasıl bir protein tozu seçimi yapmanız gerektiğini rahatlıkla anlayabileceksiniz. Direkt olarak marka söylemektense seçimi sizin yapabileceğiniz şekilde yazdık.

bulk-once-sonra

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>